ما با بحران آموزشی مواجه هستیم برای نزدیک به ۷۷ میلیون کودک، این بیماری کرونا همه گیر کلاس های درس را در ۱۸ ماه گذشته از بین برده است.

دانش‌آموزان در سراسر جهان تعداد زیادی از یادگیری‌های حضوری را به دلیل قرنطینه‌های بیماری کرونا از دست داده‌اند.

حق رفتن به مدرسه و یادگیری برای رشد، ایمنی و رفاه هر کودکی ضروری است.

با این حال، در بسیاری از کشورها، کلاس‌های درس بسته می‌مانند در حالی که اجتماعات اجتماعی همچنان در رستوران‌ها، سالن‌ها و سالن‌های ورزشی برگزار می‌شود.

این نسل از کودکان و نوجوانان نمی توانند بیش از این در آموزش خود اختلال ایجاد کنند.

بازگشت به مدرسه

کودکان باید هر چه زودتر به یادگیری حضوری بازگردند.

پیامدهای آن برای هر کودک، خانواده، جامعه و اقتصاد آنها برای سال‌های آینده محسوس خواهد بود. بسیاری از کودکان هرگز نمی توانند جبران کنند.

تعطیلی مدارس همه کودکان را تحت تأثیر قرار می دهد، اما آن برای آسیب پذیرترین کودکان سخت تر است.

برخی از دانش آموزان در طول تعطیلی مدارس توانسته اند به یادگیری از راه دور دسترسی داشته باشند، اما بسیاری از آنها به دلیل عدم حمایت با مشکل مواجه شده اند. حداقل یک سوم دانش آموزان جهان اصلاً به آموزش از راه دور دسترسی نداشتند.

تعطیلی مدارس منجر به کاهش فعالیت بدنی و رژیم غذایی نامناسب، افزایش سطح اضطراب و خودآزاری و قرار گرفتن در معرض خشونت خانگی شده است.

برای بسیاری از کودکان جایگزین های مدرسه، کار کودکان و ازدواج کودکان است. زمانی که این اتفاق بیفتد، بازگشت دختران یا پسران به مدرسه شاید غیرممکن باشد.

نگه داشتن کودکان در خانه همچنین منجر به ترک شغل والدین شده است، به ویژه در کشورهایی که سیاست مرخصی خانوادگی ندارند یا محدود هستند.

و این علیرغم شواهدی است که نشان می دهد تا به امروز مدارس عامل اصلی انتقال بیماری کرونا در جوامع نبوده اند.

سازمان بهداشت جهانی توصیه می کند که فقط در موارد شدید تعطیلی مدارس باید در نظر گرفته شود. و سپس تنها به عنوان یک اقدام موقت آخرین راه حل.

دولت ها باید حمایت از مدارس را در اولویت قرار دهند و همه اقدامات ممکن را برای بازگشایی ایمن انجام دهند.

بازگشت به مدارس

مدرسه غیردولتی غرب تهران – مبتکرنوین
صفحه آپارات ما : mobtakernovin>
صفحه اینستاگرام ما : mobtakerschools